Recep Tayyip Erdoğan

Recep Tayyip Erdoğan

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle içice bir yaşamı tercih eden Erdoğan, disiplinli ekip çalışmasının ve takım ruhunun önemini kendisine çok genç yaşlarda öğreten futbolla 1969-1982 yılları arasında amatör olarak ilgilendi. Aynı zamanda bu yıllar, genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenen Recep Tayyip Erdoğan'ın aktif politikaya adım attığı döneme rastlamaktadır.

 

Biyografisinin tamamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Gündeminden

21Nisan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV özel yayınına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NTV-Star TV özel yayınına katıldıCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV’nin ortak canlı yayınında ekrana getirilen “Siyasi İşler Özel” programına katılarak, 24 Haziran seçimleri ve gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

21Nisan

“Yeni yönetim sistemimizle sorunları çok daha hızlı çözme imkânına kavuşacağız”

“Yeni yönetim sistemimizle sorunları çok daha hızlı çözme imkânına kavuşacağız”DEİK Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimin ardından devreye girecek yeni yönetim sistemimizle, önümüzdeki sorunları çok daha hızlı ve kararlı bir şekilde çözme imkânına kavuşacağımızdan şüpheniz olmasın. Yürütmenin tüm yetkilerinin Cumhurbaşkanına geçecek olması bize, mevcut sistemde çok dağınık ve açıkçası verimsiz bir şekilde yürütülen işleri, derli toplu ve etkin şekilde gerçekleştirme fırsatı sağlayacaktır” dedi.

20Nisan

“Bir milletin en büyük hazinesi; ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı nesillere sahip olmasıdır”

“Bir milletin en büyük hazinesi; ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı nesillere sahip olmasıdır”Yeşilay Zümrüdüanka Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda gençlerin inanç anlayışı üzerinden gündeme sokulan tartışmaların kesinlikle objektif ve iyi niyetli olmadığını vurgulayarak, “Sıhhati şüpheli haberler ve örnekler, formülasyonu sinsi sorular üzerinden gençlerimizin imanını, ahlakını ve akaidini tartışma konusu yapmak kesinlikle art niyetlidir. Yapılan tam anlamıyla bir sosyal mühendislik projesidir” dedi.

20Nisan

Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki olaylar: “Bu futbol teröründen öte, burada kumpas var“

Fenerbahçe-Beşiktaş maçındaki olaylar: “Bu futbol teröründen öte, burada kumpas var“Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş ile Fenerbahçe futbol takımları arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası karşılaşması ile ilgili olarak, “Bir defa bu futbol teröründen de öte bir şey. Burada ayrıca biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var" dedi.

20Nisan

“Seçimleri büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir çıkış fırsatı olarak görüyoruz”

“Seçimleri büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir çıkış fırsatı olarak görüyoruz”Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 150. Yıl Programı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz seçimleri, büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir çıkış, yeni bir enerji depolama fırsatı olarak görüyoruz. Her zaman olduğu gibi, en büyük hakem olan milletin kararına tabiyiz. Demokrasinin güzelliği, milletimize yöneticilerinin o güne kadar yaptığı hizmetleri murakabe etme, gelecekte yapacaklarının da onayını verme imkânı sağlıyor olmasıdır” dedi.

Tüm Haberler